.:: GRANTY ::.

-

    Już wkrótce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych rozpoczną się różnorodne zajęcia realizowane w ramach grantów oświatowych w 2013 r. finansowanych ze środków Starostwa Powiatowego w Żninie.
    "Matematyka z Browarową" to projekt przygotowany przez Roberta Cieniawę, który ma łączyć wiedzę matematyczną z umiejętnościami informatycznymi i zainteresowaniem multimediami. Założeniem grantu jest stworzenie strony internetowej, na której umieszczane będą filmy z prezentowanymi rozwiązaniami zadań z matematyki.
    Natomiast inicjatywa Dariusza Majkowskiego i Krystiana Adamczyka dotyczy doskonalenia umiejętności związanych z programowaniem i obsługą obrabiarek sterowanych numerycznie.
   W ramach grantu "Bezpiecznie na basenie i akwenie" Dariusz Berdysz proponuje poprawę wydajności fizycznej i ogólnej sprawności. Biorący udział w zajęciach nabędą umiejętności holowania tonącego i podstawowe zachowania bezpieczeństwa na akwenach wodnych.
   Projekt "Od ziarenka do bochenka" jest propozycją przygotowaną przez Lidię Paprot. Podczas jego realizacji uczniowie dowiedzą się, jaki wpływ na jakość pieczywa mają surowce i proces wypieku. W tym celu odwiedzą młyn w Damasławku i Zakład Badawczy Przemysłu Piekarskiego w Bydgoszczy.
  Ostatni z grantów "Jasna strona hip hopu, czyli o przełamywaniu stereotypów" przygotowany został przez Iwonę Zielińską. Projekt wychodzi naprzeciw zainteresowaniom młodzieży, której kultura hip hopu nie jest obca, ale często ma jej niewłaściwy obraz. W ramach zajęć warsztatowych uczestnicy będą mogli m.in. stworzyć własny scratch, tekst piosenki, nauczyć się podstawowych kroków breakdance'a oraz poznać ludzi, dla których hip hop jest czystą pasją bez narkotyków i alkoholu.
  Zapraszamy wszystkich uczniów do skorzystania z tej oferty i uczestnictwa w tych atrakcyjnych zajęciach.

-