.:: FINAŁY PRZEDSIĘBIORSTWA SYMULACYJNEGO ::.

-

   Uczniowie Technikum Informatycznego przy ZSP w Żninie od 22. do 24. października uczestniczyli w finałowych rozgrywkach gry ekonomicznej Przedsiębiorstwo Symulacyjne „Skok ku karierze”, które odbyły się w Lublinie. W końcowych zmaganiach brało udział dziesięć drużyn, które wcześnie zwyciężyły w eliminacjach wojewódzkich miast Polski centralnej i południowo-zachodniej, spotkały się więc m.in. ekipy z: Opola, Wrocławia, Poznania, Jeleniej Góry i oczywiście ze Żnina. W skład żnińskiego zespołu weszli: Jarosław Bogdański, Karol Kaczmarek, Dariusz Kuźmiński i Piotr Lewandowski pod opieką nauczycielki Lidii Droszcz.
   Warto było przez trzy dni mozolnie obmyślać strategie inwestycyjne, obliczać warianty potencjalnych przychodów i kosztów, a potem błyskawicznie zaciągać kredyty, kupować i jak najkorzystniej sprzedawać. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni, z Lublina wyjeżdżali z satysfakcją i nowiutkimi iPadami trzeciej generacji. Ostre współzawodnictwo organizatorzy złagodzili, integrującym grupę, wspólnym zwiedzaniem pięknej lubelskiej starówki.
   Program „Skok ku karierze” jest częścią projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji, realizowanego od dwóch lat w ZSP. W ramach SKK tylko w tym roku uczniowie brali udział w Kołach Naukowych, zajęciach Mobilnego Instytutu Kompetencji, a podczas wakacji aktywnie wypoczywali na Obozie Naukowym nad jeziorem warmińskim. Natomiast w przyszłym miesiącu troje uczniów będzie miało okazję poszerzać horyzonty uczęszczając na zajęcia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i wybranym kierunkiem studiów. Projekt SKK jest współfinansowany przez UE, więc uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów.

 

-