.:: CARVING ::.

-

W dniu 16 maja 2013r. w ramach projektu pt. „Autostrada kompetencji i umiejętności”, uczestnicy zajęć pozaszkolnych „Organizacja usług cateringowych i kelnerskich” ZSP Żnin oraz ZSP Gąsawa , a także uczniowie I klasy nowego kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych ZSP Żnin mieli możliwość uczestniczenia w pokazie carvingu. Pokaz został przygotowany przez firmę „Carving-Gniech”-zdobywców Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w carvingu, która specjalizuje się w tworzeniu najwyższej jakości rzeźb z owoców i warzyw. Uczestnicy pokazu mogli podziwiać takie widowiskowe rzeźby wyczarowane z arbuza jak: herb Powiatu czy logo szkoły.

Pokaz carvingu miał przede wszystkim zainteresować uczniów branży gastronomicznej oraz rozpropagować tą ciekawą formę dekoracji, przedstawić możliwości carvingu, zainspirować i zachęcić do poznania technik używanych przy tworzeniu owocowych dekoracji, a także urozmaicić ofertę edukacyjną zajęć, realizowanych w ramach projektu. Efektownie wyrzeźbione owoce i warzywa zaskoczyły kunsztem i precyzją.

Projekt realizowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

-