.:: BIWAK III a TM i II c TTŻ ::.

-

6 i 7 czerwca, pod opieką pań Moniki Zakrzewskiej i Agnieszki Mielcarzewicz oraz pana Tomasza Wysockiego, Klasy II c TTŻ i III a TM spędziły czas na biwaku w Ostrówcach w ośrodku wypoczynkowym Roma. Mimo obaw pogoda nam dopisała. Mile spędziliśmy czas, wędrując do Źródełka św. Huberta, którego historia wiąże się z legendą myśliwską. Podobno zraniony przez jelenia myśliwy wpadł do źródełka i za wstawiennictwem Huberta, patrona myśliwych, został uleczony. Podczas wędrówki, co niektórzy mogli podzielić się z panią Agnieszką znajomością lektur szkolnych, podyskutować na temat bohaterów literackich i zapewnić sobie udział w kolejnym biwaku już jako czwartoklasiści. Kto wie, może źródlana woda i w tym przypadku pomogła?

Po dwugodzinnym spacerze wróciliśmy skonani do ośrodka i zaczęło się wielkie grillowanie. Popołudnie spędziliśmy na łowieniu ryb, tej złotej nie udało się nam złowić, grze w piłę nożną, siatkówkę, tenisa i badmintona. O godzinie 21 spotkaliśmy się przy ognisku, wspominając szkolne dzieje i opowiadając zabawne historie z życia klas.

Czas w dobrym towarzystwie mija bardzo szybko. 7 czerwca z niechęcią zabraliśmy się do pakowania i opuściliśmy ośrodek wypoczynkowy. Bawiliśmy się doskonale i z pewnością jeszcze tu wrócimy.

-