.:: WALENTYNKI::.

-

    

          Dnia 10 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie odbył się Apel Walentynkowy, w  związku ze zbliżającym się 14 lutego dniem  Św. Walentego.

     Występ przygotowała koleżanka Marlena Chojnacka, pedagog szkolny wraz z uczniami. Młodzież przypomniała pochodzenie tego święta, przedstawiła różne historie miłosne, zarówno te szczęśliwe zakończone happy endem, jak i te, które przynoszą ból i rozczarowanie. Pojawiły się również rozważania poświęcone miłości, czym ona właściwie jest? A to pytanie stawiają sobie przecież ludzie, tak długo, jak długo istnieje świat. Miłość, radość a także smutki jakie ze sobą niesie, uniesienia i zachwyty, nieporozumienia, z których się składa, stanowią wciąż niewyczerpane źródło tematów dla poetów, pisarzy i malarzy. Usłyszeliśmy znane utwory o miłości, niektóre w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego, w składzie: Dawid Kowalewski, Emil Pietryszyn i Jakub Starczewski.

    W przygotowanie apelu zaangażowali się następujący uczniowie: Paula Nowak, Marek Bolewski, Paulina Przybylska, Dominika Nagelska, Maciej Wróblewski, Ewelina Świtała, Weronika Wieczorkiewicz, Marta Maćkowiak, Krzysztof Maciejczak, Gracjan Grzechnik, Patryk Walkowski i Kamil Nitka.

    Miłym akcentem kończącym występ było obdarowanie wszystkich, biorących w nim udział nauczycieli ozdobnymi, czekoladowymi serduszkami. Wszyscy wiemy, choć często się do tego nie przyznajemy, że miłość jest siłą i energią,  bez której ani człowiek, ani świat nie może się harmonijnie rozwijać.

 Nie zabrakło wystąpienia Pana Dyrektora Leszka Kowalskiego, który podziękował występującym i życzył wszystkim miłych a przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych, które właśnie się rozpoczęły w naszym województwie.

                              Beata Borowiak-Jaźwińska 

 

-