.:: TURNIEJ WIEDZY HUMANISTYCZNEJ::.

-

     Staramy się zachęcić młodzież do udziału w różnego rodzaju formach doskonalenia wiedzy i dajemy możliwości jej sprawdzenia. Z  tego powodu dnia 9 lutego uczniowie  szkół średnich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, wzięli udział w Humanistycznym Turnieju Klas. Warunkiem zakwalifikowania  się i tym samym wzięcia w nim udziału, było wykonanie przez klasę plakatu  pt. ” Epoka historyczna lub literacka”. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z różnych dziedzin nauki, między innymi: języka polskiego, historii, geografii i muzyki oraz religii.

     Do finału zakwalifikowało  się pięć klas, trzyosobowe drużyny odpowiadały na podchwytliwe pytania przygotowane przez nauczycieli. Jury  w składzie : Alina Frankowska, Beata Maciejewska i Agnieszka Mielcarzewicz oceniało przygotowanie uczestników konkursu.  Zwyciężyła  I klasa Technikum Informatycznego, drugie miejsce zajęła III klasa Technikum Informatycznego, a trzecie miejsce przypadło klasie II Technikum Informatycznego.  Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy oraz karnety na pizzę , a także słodkości. Turniej uświetnił  szkolny zespół muzyczny w składzie: Emil Pietryszyn, Jakub  Starczewski i Dawid Kowalewski.

Pomysłodawczynie III edycji konkursu to Beata Maciejewska i Agnieszka Mielcarzewicz, nauczycielki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie.

Czekamy na dalsze sukcesy naszych uczniów.

 

-