.:: VI POWIATOWE TARGI SZKOLNE ::.

-

    12 kwietnia 2012 roku odbyły się VI powiatowe targi szkolne.
    Organizatorem targów była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która mieści się na terenie naszej szkoły. Gospodarzem było I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie.
    Na hali targów swoje stanowiska prezentowały kolejno: Zespół Szkół Specjalnych oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, I Liceum Ogólnokształcące w Żninie, Zespół Szkół Ekonomiczno – Handlowych ze Żnina, Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu, Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gąsawie oraz nasze stanowisko, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie. Oprócz wyżej wymienionych szkół swoje oferty przedstawiali również: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żninie, Liceum dla dorosłych „Albert” ze Żnina, Młodzieżowe Biuro Pracy oraz Powiatowy Urząd Pracy.
    Targi uroczyście otworzył starosta żniński, pan Zbigniew Jaszczuk. Z zaproszonych gości obecni byli również wicestarosta pan Robert Luchowski, pan burmistrz Leszek Jakubowski, zastępca burmistrza pani Aleksandra Nowakowska oraz  dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej pani Halina Rosiak. Wśród dostojnych gości byli również dyrektorzy różnych placówek, m.in. nasz dyrektor pan Leszek Kowalski oraz zastępcy pani Alina Frankowska i pan Jacek Owsianny.
    Nasza szkoła jak co roku przedstawiła swoją ofertę edukacyjną. Efektem pracy uczniów i nauczycieli ZSP było stoisko, które w sposób interesujący prezentowało nasze atuty, możliwości i działania szkoły. Informacje przedstawione zostały w sposób tradycyjny w postaci estetycznych plansz, folderów oraz w sposób elektroniczny– zdjęcia i filmy wyświetlane w telewizorze. Dodatkową atrakcją naszego stoiska były pokazy carvingu (rzeźbienie w owocach i warzywach) , taniec w stylu Michaela Jacksona w wykonaniu ucznia naszej szkoły Daniela Kwaśniewskiego, obrabiarka CNC oraz prezentacja motocykli sportowych i enduro. Prezentacja motocykli związana jest z Uczniowskim Klubem Sportowym działającym przy naszej szkole, który jest organizatorem „Motocyklowego Rajdu Pałuk”. Ogromne podziękowania należą się młodzieży, która z ogromnym zaangażowaniem informowała potencjalnych kandydatów o kierunkach kształcenia, udzielając im wyczerpujących objaśnień.
    Oferta szkół była bardzo bogata, więc gimnazjalistom życzymy powodzenia w dokonywaniu wyborów.

   

 

-