.:: V MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWYM ::.

-

    W dniu 23 marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych był już po raz piąty organizatorem Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów reprezentujących: ZSP w Łabiszynie, ZSP w Gąsawie, ZSP w Piechcinie, I LO w Żninie, ZSE-H w Żninie i gospodarz ZSP w Żninie. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor Leszek Kowalski.
    Każda ze szkół mogła wystawić dwóch chłopców i dwie dziewczęta, grano systemem rosyjskim do dwóch przegranych meczów.
    Zawody stały na bardzo dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody książkowe, ufundowane przez Księgarnię Pałucką oraz puchary przekazane przez Starostwo Powiatowe w Żninie.
    Wśród chłopców dwa pierwsze miejsca zajęli gospodarze, tenisiści z ZSP w Żninie: Wojciech Alichniewicz został mistrzem powiatu, drugie miejsce wywalczył Przemysław Bursza. Na trzecim miejscu podium stanął uczeń ZSE-H w Żninie Damian Siekierski.
    Rywalizacja dziewcząt była również zacięta i wyrównana. W tej konfrontacji najlepszą okazała się Katarzyna Schmidt z I LO w Żninie, drugie miejsce zajęła Wioletta Wudzińska z ZSE-H w Żninie, a trzecie zajęła także uczennica I LO w Żninie Klaudia Kapłańska. Nad całością czuwał pomysłodawca zawodów Tomasz Wysocki. Jubileuszowe zawody podsumował i wręczył puchary v-ce starosta Robert Luchowski.

   

 

-