.:: KLUCZ DO ŚWIATA MAGII ::.

-

    Świat wartości dzisiejszej młodzieży jest nieco inny niż kiedyś. Codzienność zdominowana przez gry komputerowe, nie pozwala na rozwijanie wyobraźni młodego człowieka. Dlatego pani Agnieszka Mielcarzewicz, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, zaprosiła uczniów szkół Ponadgimnazjalnych do udziału w III edycji konkursu literackiego „Klucz do świata magii”. Młodzi twórcy zaprezentowali swoje możliwości, zmagając się z kartką i piórem. Uruchamiając wyobraźnię, zabrali czytelników do świata magii, który sami wykreowali.
    Dnia 22 grudnia 2011, jury w składzie Agnieszka Mielcarzewicz, Beata Maciejewska i Marek Góralski, ogłosiło werdykt. Pierwsze miejsce zajęła uczennica I Liceum Ogólnokształcacego im. Braci Śniadeckich w Żninie Alicja Kurek, drugie miejsce przyznano uczennicy tej samej szkoły - Dominice Gracz. Trzecie miejsce zajął Piotr Oesterreich, uczeń III Liceum Ogółnokształcącego przy ZSEH.
    Uczestnicy konkursu zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami, które ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie oraz książkami. Pomysłodawczynią konkursu literackiego jest pani Agnieszka Mielcarzewicz, nauczycielka języka polskiego w ZSP, która od kilku lat wspiera młodzież, lubiącą literaturę. Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu. Zapraszamy do wspólnej zabawy w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.

    Beata Borowiak-Jaźwińska

 

-